„A kegyeletsértés tényleg faszság volt és bocsi” – írta a festékező aktivista Mogamednek, aki azt válaszolta, hogy akkor oké, „minden tuti” viszont ismer egy csomó olyan embert, akik nem úgy gondolkodnak mint ő, és ők nagyon fel vannak dúlva, ezért veszélyben van Komáromy és a családja is. Ezért javasolta, hogy mindenképp csináljanak egy videót – idézi fel Komáromy Gergő aktivista a 168 órának az elhíresült bocsánatkérős videó keletkezésének körülményeit.
Komáromy azt is elmondta: ő az autoriter rezsimek ellen, a Putyin-Orbán párhuzam jegyében választotta festékes akciója célpontjául a Szabadság téri szovjet emlékművet. Később azonban átgondolta, hogy kiskatonák emlékét is megsérti ezzel, ezért visszavonta a fellebbezést és befizette a bírságot – mondta a 168 órának.
Hozzátette: ő ugyanazt mondta el a videóban angolul és magyarul, azt viszont nem értette, hogy Mogamed mit mondott a felvezetőjében.
Mogamed befolyása viszont meglepte.
„Vagy ő ennyire prominens ember, vagy itt tökre összefüggenek a dolgok”
– fogalmazott Komáromy, akinek a csecsen azt is megígérte, hogy semmi gond nem lesz a nagykövetségekkel, pedig ők is és más civilek is figyelik Komáromyt. Az aktivista egyébként „tök szimpatikusnak” írta le Mogamedet, de azért bevallotta: az ügy kapcsán elgondolkodott az orosz befolyásról, és arról, hogy a magyar kormány erről nem mondott semmit, miközben még az orosz külügyminisztérium honlapján is megjelent egy hír Komáromy festékes akciójáról.
A közlemény kapcsán Komáromy írt is Mogamednek, mivel a közleményben liberális bajkeverőnek nevezték őt, aki csak a feltűnést keresi. A csecsen erre azt válaszolta neki, hogy nem tőle, hanem a magyar hatóságoktól szerezte az információt az orosz külügy. Komáromy szerint elképesztő, hogy ilyen dehonesztáló jelzőkkel írja őt le a saját állama az oroszok felé. „Ez az igazi para az egészben” – vonta le a konklúziót.